Копа Америка 2016 има своите полуфиналисти

Изиграха се и четвъртфиналите на Копа Америка 2016, след които останаха само 4 отбора. Сега те трябва да се изправят по двойки в един решителен двубой, който ще ги прати на финала. Четвъртфиналите ни предложиха страхотни емоции, много голове и донякъде изненадващи резултати. Да се надяваме полуфиналните срещи да ни предложат същото.

САЩ надделя над Еквадор в първия четвъртфинал за турнира с 2-1 и си осигури място сред полуфиналистите. Там, обаче го очаква силният тим на Аржентина, който спечели с 4-1 над отбора на Венецуела и сложи край на приказката им. САЩ и Аржентина ще предложат един страхотен мач, мач между домакина и може би най-силния отбор на турнира. Шоуто е обещаващо, а залога е финал.

Перу не успя да изненада Колумбия и след равенство в редовното време двата отбора си изпълниха дузпи. Колумбия беше по-добрия отбор на терена през цялото време и заслужаваше победа още тогава. Все пак Колумбия спечели на дузпи с 4-2 и изхвърли Перу от турнира. Срещу Колумбия ще видим тима на Чили, който сътвори изключителна победа над Мексико със 7-0. Чили напомни за себе си и изигра най-силния си мач до тук на турнира. Мексико, от своя страна, сякаш беше друг отбор, а защитата на тима беше преодолявана по всеки възможен начин от атакуващите играчи на чилийците.

Очакват ни два изключително интересни двубоя, след които ще разберем кой ще се бори за първото място на финала и кои два тима ще излязат в мача за трето място. И така, за да завършим това са двете полуфинални двойки на Копа Америка 2016: