Колумбия vs Коста Рика

Колумбия ще затвърди добрите впечатления

В Неделя от 04:00 ч. ще се изиграе и последният мач от група А на Копа Америка 2016. Един срещу друг на „NRG Stadium” в Хюстън ще излязат отборите на Колумбия и Коста Рика. Колумбия вече се класира на четвъртфинал и води групата с 6 точки, докато Коста Рика има само 1 спечелена и е на последната 4 позиция. Макар съдбите на двата тима да са почти ясни, ни очаква един доста оспорван и интересен мач.

Колумбия спечели заслужено и двата си мача досега в групата. Дори равенство в тази среща ще гарантира първо място в крайното класиране на група А за Колумбия, но пък победата ще им вдъхне още по-голямо самочувствие за следващия им мач. Има шанс, при който ако САЩ спечели срещу Парагвай с 2 гола разлика, а Колумбия загуби от Коста Рика, домакините да завършат на първата позиция в групата. Треньорът на Колумбия Хосе Пекерман със сигурност знае това и едва ли ще допусне изненада. Желанието му, обаче със сигурност ще е неговите играчи да не повтарят второто полувреме от мача с Парагвай, когато колумбийците бяха обезличени от своя противник. Интересно ще е да видим дали Пекерман ще пусне в игра атомното трио Родригез – Бака – Куадрадо или ще даде почивка на някой от тях. Колумбия показа, че обича да решава мачовете си бързо, както беше при първите два когато водеше с 2-0 до почивка, но да видим как ще подходят колумбийците сега.

Коста Рика теоретично има шансове за класиране, но за тази цел първо САЩ трябва да завърши наравно или да загуби от Парагвай, а след това Коста Рика да спечели своя мач с огромна разлика от порядъка на 5-6 попадения. Това изглежда немислимо, така че Коста Рика ще излезе за честта си и евентуално да не е последен в групата. Браян Руиз и компания ще се опитат да изненадат Колумбия. Напълно вероятно е треньорът Оскар Рамирез да даде шанс и на играчи, които не взеха участие в първите 2 мача. Коста Рика изпусна своите шансове, а и с играта си досега на турнира, не доказа, че заслужава да играе на четвъртфинал.

Двата тима са се срещали 3 пъти на турнира Копа Америка, като Колумбия са спечелили и 3 срещи. За последно пък, двата тима се срещнаха в контрола преди 1 година, която също бе спечелена от Колумбия с 1-0. Колумбия, несъмнено разполага с по-добрите изпълнители, а Коста Рика ще играе по-освободено, така че можем да очакваме и повече голове в тази среща. Но, въпреки всичко смятаме, че Колумбия ще продължи победната си серия над Коста Рика на Копа Америка и ще спечели тази среща, било то трудно или лесно.