Какво се случи след края на първите 8 мача

Какво се случи досега на Копа Америка 2016

Вече се изиграха първите 8 мача от юбилейното издание на Копа Америка. Това ще рече, че първите мачове във всички 4 групи са завършени и резултатите са налице. Станахме свидетели на разочарования и изненади, оспорвани срещи и емоционални мигове. Нека разгледаме по отделно какво е състоянието и настроението във всяка една група преди да започнат вторите мачове.

Група А
Домакинът САЩ откри турнира като се изправи срещу силния състав на Колумбия. Надеждите на всички американски футболни фенове бяха поне за победа на своите любимци, но не така се стекоха обстоятелствата. Колумбийците, поведени от класата на Джеймс Родригез, Бака и компания, не оставиха никакви шансове на домакина и още през първото полувреме оформиха крайното 0-2. Сега Клинсман и неговите момчета са поставени в много неприятна ситуация, при която, ако не спечелят срещу Коста Рика в Сряда, може да приключат участието си на турнира. Костариканците от своя страна завършиха 0-0 с Парагвай в другия мач и ще се опитат да сътворят изненадата с победа над Щатите. Парагвай и Колумбия ще се изправят във втория си мач за турнира, където колумбийците ще търсят задължителна победа и сигурност за четвъртфиналите, но пък дали Парагвай ще им позволи, ще разберем след последния съдийски сигнал.

Група В
Първия мач от групата беше между съставите на Хаити и Перу, във втория ден от програмата на Копа Америка. По-опитния състав на Перу спечели с минималното 0-1, макар хаитяни да показаха, че са много силни физически и могат да бъдат опасни на контраатаки и при центрирания. Победата дойде с гол на Пабло Гереро през второто полувреме, а тези 3 точки изведоха Перу на първото място в групата. Там са още съставите на Бразилия и Еквадор. Те завършиха 0-0 в своя мач, но си остават двата отбора фаворит за участие на четвъртфиналите. Бразилия не е с най-доброто, което има, но в следващия мач се изправя срещу Хаити и победата е задължителна, за да могат момчетата на Дунга да си вдъхнат самочувствие преди третия мач с Перу, който може да се окаже и решаващ, при определени обстоятелства. Еквадор заслужаваше победата срещу Бразилия, понеже несправедливо им бе отменен гол. Те показаха, че разполагат с добър състав и ще имат възможност да докажат своите качества срещу Перу.

Група С
Група С събра на едно място два от фаворитите на кампанията – Мексико и Уругвай. Другите два тима, допълващи групата са Ямайка и Венецуела. Точно те изиграха първия мач от група С и Венецуела спечели минимално с 1-0. Ямайците трябваше да играят 65 минути от мача с човек по-малко, заради червения картон на Остин. Макар да не е от класата на други състави, Венецуела показа, че с опита, който разполага може да бъде опасен, особено срещу отбори от класата на Ямайка. Не такъв е обаче следващия им съперник – Уругвай. Рекордьорите по спечелени титли от Копа Америка загубиха в първата си среща от Мексико с резултат 3-1. Мачът, освен с многото си голове ще се запомни и с двата червени картона, които получиха всеки от отборите. Мексико започна силно и ще се опита да затвърди представянето си с нова победа срещу скромния тим на Ямайка. Мексико изглежда уверено върви към четвъртфинал, Ямайка няма класата да ги спре, Уругвай е разклатен и ще търси победата на всяка цена, а Венецуела може да сътвори изненадата на турнира.

Група D
В група D бяха събрани отборите на Аржентина, Чили, Панама и Боливия. Последните два се изправиха един срещу друг в първия мач от групата. За Панама това беше първа Копа Америка и съответно първи мач на този голям форум. Поведени от своята звезда – нападателят Блас Перез, панамците успяха да спечелят срещу Боливия с 2-1. Боливийците не успяха да докажат, че заслужават 3 точки и сега ситуацията за тях не изглежда никак добра. Аржентина имаше да връща на Чили за загубения финал миналата година и успя да го направи, след като също спечели с 2-1. Голямата звезда на “гаучосите” Лео Меси не взе участие в мача, но това не попречи на Ди Мария и Банега да отбележат двете попадения във вратата на Чили. Чилийците върнаха гол чак в 93 минута на мача, но нямаха време за повече. Но с представянето си, показаха, че дори да имаха такова Аржентина просто бе по-класния тим. Сега Чили е длъжен да спечели срещу Боливия, а първенците засега в групата Аржентина и Панама ще премерят сили във втория си мач за Копа Америка 2016.