Германия не сбърка, Хърватия и Полша с минимални победи

В третия ден от програмата на Евро 2016 станахме свидетели на 3 много интересни и оспорвани двубоя, които завършиха с краен победител. Германия очаквано се наложи над Украйна, въпреки проблемите в защита, докато Полша и Хърватия спечелиха трудни победи с по 1-0 съответно над Северна Ирландия и Турция. Ето и как се развиха мачовете.

Турция 0 – 1 Хърватия

Наставниците на двата тима пуснаха в игра най-добрите си състезатели, а мачът започна с тактическо надлъгване. Все пак след като мина малко време Хърватия изглеждаше по-опасният тим. Хърватите отправиха няколко много опасни изстрела към вратата на Волкан Бабаджан, но турският вратар се справи. В 29 минута на мача Гьокан Гьонул центрира за Турция отдясно на атаката и Онур Туфан успя да играе с глава. Субашич, обаче спаси. В 41 минута хърватските фенове по стадиона имаха повод за радост, понеже една изчистена от защитниците на Турция топка се понесе към Лука Модрич, който стреля от воле от около 25 метра и вкара един великолепен гол. Двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за хърватите. През второто полувреме Хърватия отново започна силно. В 52 минута Сърна стреля от пряк свободен удар и нацели горната греда. В 74 минута Перишич удари още една греда за хърватите. 4 минути по-късно Брозович нацели за трети път гредата за хърватите. В 81 минута Джанер Еркин изпълни фаул за Турция, но ударът му не представляваше никакви проблеми за стража на „шахматистите”. Така мачът завърши с победа на Хърватия.

Полша 1 – 0 Северна Ирландия

Поляците постигнаха първа победа на еврофинали, докато Северна Ирландия загуби първия си двубой на европейски финали. Мачът започна с натиск на Полша, които не даваха никакъв шанс на своя противник да атакува. Полша отправиха доста изстрели към вратата на противника през първото полувреме, докато дебютантите не успяха да отправят нито един. В 31 минута дойде и първото опасно положение за Полша, когато Милик получи в наказателното поле, освободи се за стрелба, но прати топката над вратата. В 39 минута Бартос Капустка отправи нов удар за поляците, но МакГоверн се справи отново. Двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката. А втората част отново започна както първата – с натиск на Полша. Техните усилия най-накрая показаха резултата в 51 минута, когато Блажиковски получи отдясно и подаде към открития Милик. Той от своя страна стреля много прецизно в долния ляв ъгъл на вратата на Северна Ирландия и Полша поведе в резултата. Полша продължи с набезите си към вратата на МакГоверн, но до нов гол не се стигаше. В 71 минута и Северна Ирландия погледнаха към вратата на поляците, когато Конър Уошингтън проби отдясно, но си поведе много дълго топката и не успя да отправи удар. В 88 минута Криховяк стреля опасно за Полша, но топката мина встрани от вратата. Северна Ирландия опитаха няколко центрирания, но не успяха да стигнат до по-опасно положение и Полша заслужено спечели.

Германия 2 – 0 Украйна
Германия и Украйна се изправиха в късния мач от програмата на Евро 2016 за 12 юни, като немската машина не сбърка на старта и подчини украинците. Мачът започна с опасен удар пред Мануел Нойер, отправен от Коноплянка, но вратарят на Германия спаси. В 19 минута, обаче Германия поведе в резултата, след центриране на Тони Кроос от фаул и засечена топка с глава от Мустафи. В 37 минута Украйна можеха да отвърнат на удара, след като Коноплянка засече едно центриране и прати топката към вратата на Нойер. Вратарят не успя да се намеси, а в последния момент Боатенг успя да изчисти топката от гол линията. В 39 минута, все пак топката се озова във вратата на Мануел Нойер, след центриране и разбъркване, в което Коваленко се оказа най-съобразителен. Голът не беше зачетен поради засада. Първото полувреме завърши при 1-0 за Германия. През втората част не се случи нищо по-особено, като двата тима си разменяха удари, но без опасни такива. Когато всички очакваха краят на мача, Германия нанесе своя втори удар в 90+2 минута, когато Швайнщайгер беше оставен сам в наказателното поле на Украйна и засече центриране на Месут Йозил отляво на немската атака. С това крайният резултат беше подпечатан и Германия спечелиха първи 3 точки в група С.