франция срещу албания - евро 2016

Франция ще мине и през Албания по пътя към осминафиналите

Вторият мач за домакина Франция на Евро 2016 ще ги противопостави с тима на Албания. Двата тима са част от група А, където още се намират съставите на Румъния и Швейцария. Франция спечели трудно в мача на откриването, а Албания загуби минимално от швейцарците на следващия ден. Мачът е от 22:00 часа наше време и ще се състои на „Стад Велодром” в Марсилия.

Къде има добри оферти за срещата?

Bet365100лв. бонус    Efbet – 8.88 лв. без депозит    Betfair – €30 за Спорт

Франция започна с трудна победа над Румъния, след великолепно изпълнение на Дмитри Пайе в края на мача, което донесе победата с 2-1. Франция може би бяха и леко притеснени в този двубой, понеже всички очаквания бяха върху тях от френските привърженици и ако не бяха спечелили щяха да оберат негативите. Сега Франция ще излезе далеч по-спокойно в мача с Албания и играчите на Дидие Дешамп ще се чувстват много по-сигурни в играта си. Дешамп няма никакви проблеми със състава, като всеки един е на линия. Твърде вероятно е треньорът да пусне в игра същата единайсеторка от мача с Румъния, но защо не и да даде шанс на някои други играчи в мач, който изглежда най-лесен за Франция засега.

Албания са за пръв път на европейски финали и в отбора имаше настроение преди първия мач. Те започнаха със самочувствие срещата, но ранен гол в тяхната врата даде преднина на Швейцария, която не се промени до края на мача. Макар да играха с човек по-малко цяло второ полувреме и малка част от първото, албанците не се отказаха да търсят изравняването в резултата. Именно Лорик Цана ще е единствения отсъстващ за треньора Джани Де Биаси, заради червения си картон. Вратарят на Лацио Ертрит Бериша направи чудесни спасявания в първия мач и попречи на съперника да увеличи преднината си. Заради тези изяви вратарят изглежда сигурен на позицията под рамката на вратата. В предни позиции ще се разчита основно на Армандо Садику.

Двата тима са изиграли 4 срещи помежду си в последните 5 години, в които от две контроли Албания са спечелили едната и са извоювали равенство в другата. Франция е спечелила другите 2 срещи, които са били официални. В последните си 4 срещи на стадиона в Марсилия „Стад Велодром”, „петлите” нямат загуба, като са спечелили 3 срещи и в 1 са завършили наравно. Албания има желание да се докаже на първото си европейско първенство, но Франция едва ли е състава, който ще допусне изненадата в този сблъсък. Класата в състава на Франция е ясен знак, че в този мач ще има само един победител и това ще е отборът на Франция.