Четвъртфиналистите на Копа Америка 2016 вече са факт

Копа Америка вече е във фаза на елиминации! Всички мачове от груповата фаза на турнира са в историята и погледите са насочени към последните 8 отбора, разделени на 4 двойки, които ще определят полуфиналистите на турнира. В групите станахме свидетели на много интересни двубои и не малко изненадващи резултати, които костваха местата напред за едни, но зарадваха други.

Изненади поднесоха редица отбори, като световните букмейкъри генерираха огромни печалби, заради неспособността на повечето залагащи да познаят срещите. Въпреки високите коефициенти, които се предложиха от сайта на Бет365, повечето българи констатираха във форумите, че тази КОПА е една от най-непредсказуемите, а и донякъде скучна откъм голове.

В група А на турнира нещата се преобърнаха в последния момент, когато Колумбия изпусна първата позиция след загубата от Коста Рика, а САЩ показаха истинско израстване във всеки следващ двубой и заслужено продължиха напред и зарадваха своите привърженици. Парагвай имаха някакви надежди, но те бяха погубени от Щатите, а Коста Рика загуби реалните си шансове за класиране след първите два мача. Противниците на тимовете продължили от група А са тези спечелили първите 2 места в група В, а там изненадата беше отпадането на Бразилия. „Селесао” загубиха в последния мач от Перу, макар голът с който спечелиха перуанците да беше отбелязан с ръка. Все пак Бразилия трябваше да докаже далеч по-рано, че мястото на отбора е на четвъртфинал, но това не се случи и те отпаднаха, завършвайки трети в групата. Второто място беше за Еквадор, които спечелиха последната среща с Хаити и заслужено продължиха напред, след като дори не загубиха мач в група В. Скромния тим на Хаити завърши последен без спечелена точка и само 1 отбелязан гол при 12 допуснати. Така, първите 2 четвъртфинала, образували се от отборите на група А и група В са:

САЩ – Еквадор и Перу – Колумбия

В група С също се получи друга голяма изненада. Уругвай отпадна след 2 загуби в първите 2 мача на турнира и по този начин Мексико и Венецуела продължиха напред. В мача помежду си двата тима завършиха наравно, което означаваше първо място за Мексико в група С, поради по-добра голова разлика, но едва ли Венецуела са разочаровани, понеже все пак успяха да се класират напред. Ямайка завърши на последно място след загуба и от Уругвай в третия мач. Уругвай завърши с 3 точки на 3 място, но разочарованието за тях остана голямо. Съперниците на тимовете от група С ще са тези продължили от група D. Аржентина завърши група D на първа позиция с 3 победи от 3 мача, което е постигнато само от тях на Копа Америка 2016 в груповата фаза. „Гаучосите” спечелиха срещу Боливия с класическото 3-0 в последния си мач за групите, а Чили се пребори със съпротивата на Панама, като спечели с 4-2 и се класира като втори отбор от групата към четвъртфиналите. Панама трябваше единствено да спечели в последния мач от групата срещу Чили, но не успя и завърши първото си участие, изобщо на Копа Америка с 3 точки спечелени в мача с Боливия, а боливийците завършиха без спечелена точка на последното място в групата. Така, другите 2 четвъртфинални двубоя от тези 2 групи са:

Аржентина – Венецуела
и Мексико – Чили

Очакват ни страхотни сблъсъци, а в допълнение ще отбележим, че победителят от САЩ – Еквадор ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Аржентина и Венецуела на единият полуфинал. Другият полуфинал ще се определи между победителите от мача Перу – Колумбия и другия двубой Мексико – Чили. Надяваме се да станем свидетели на едни прекрасни сблъсъци, които да донесат много емоция и радост на всички футболни фенове!